YOK

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

İslami İlimler Fakültesi Fakülte Kurulu'ndan Kamu Oyuna Duyuru

“15 Temmuz 2016, Cuma akşamı başlayan, Demokrasimize yönelik kanlı kalkışmayı, Milletimizin dünyaya örnek olacak kararlı ‘karşı duruşu’ ile engellenmiştir. Milletimiz, Kurtuluş Savaşında gösterdiği cesaretin bir benzerini, Cumhuriyet ve Demokrasiye sahip çıkarak, hürriyet ve bağımsızlığa olan inancını bir kez daha göstererek destan yazmıştır.

Milli iradeyi, insani değerleri hiçe sayarak birlik ve beraberliğimize kastedip, cennet vatanımızı bölmeye çalışanların emellerine asla ulaşamayacaklarına olan inancımız tamdır.

Unutulmamalıdır ki, demokrasi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın vazgeçilmez bir unsurudur. Demokrasiyi hiçe sayarak bir sonuca ulaşmak mümkün değildir.

15 Temmuz akşamı yaşanan bu menfur kalkışma, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden güçlerin akıl almaz bir oyunudur. Aziz Milletimizin cesaret ve kararlılığı bu kirli oyunu da bozmuştur.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi olarak demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu menfur kalkışmayı lanetliyoruz. Aziz Milletimizin bu hain kalkışmayı canı pahasına engelleme yönündeki kararlılığını, minnet ve şükran duyguları ile paylaşıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu pervasız saldırıdan bir kez daha güçlenerek çıkmıştır. Bu korkunç girişimde yaşamını yitiren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, yakınlarına sabır diliyoruz. “


Başa Dön